Pašvaldības SIA "Garkalnes Komunālserviss" informē, ka ar Garkalnes novada Domes atbalstu tradicionālā Lielgabarīta atkritumu bezmaksas savākšanas talka šogad notiks sestdien 18.aprīlī.

Šogad pirmo reizi no daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, kas pieteiks dalību šajā talkā, atkritumi tiks izvesti piektdien - 17.aprīlī! Kaut maza lieta katrā dzīvoklī ik gadu veido milzu kopīgo kaudzi, ko nav iespējams iekraut ar rokām.

Garkalnes novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas nodot:

Automašīnu riepas BEZ diskiem (tikai 4 gab. no vienas mājsaimniecības), tos, kam ir vairāk riepu vai kravas automašīnu riepas, lūdzam griezties pie uzņēmumiem, kas nodarbojas ar riepu pieņemšanu vairumā (www.ekoosta.lv, www.ecobaltiavide.lv );

  • Nolietotu santehniku – vanna, pods, krāns utt.;
  • Mēbeles (nestiklotas) – gulta, galds, krēsls, skapis, matracis utt. Mēbelēm ir jābūt izjauktām!;
  • Visa veida sadzīves tehniku – ledusskapis, veļas mašīna, gāzes plīts, televizors un datortehnika utt.;
  • Dažādus metāla izstrādājumus – stieples, žogus, caurules, loksnes utt.;

Arī šogad netiks pieņemts šīferis, bīstamie atkritumi (t.s. akumulatori u.c.), būvgruži (t.s. krāsu kannas un zāģmateriāli), un automašīnu detaļas (bamperi, sēdekļi, stikli, apšuvums, u.c.), kā arī iepakojums ar ķīmijas un ķimikāliju paliekām, jo ar to nodarboties drīkst tikai īpaši sertificēti uzņēmumi.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka atkritumi, kas var tikt mesti sadzīves atkritumu konteinerā, netiks ņemti (drēbes, iepakojums, nelieli sadzīves priekšmeti u.c.) arī tad, ja būs sapakoti maisos.

Arī šogad Lielgabarīta talkas ietvaros netiks ņemts logu stikls, jo stikla droša savākšana un pārvadāšana ir sarežģīts un laikietilpīgs process, bet, saprotot, ka logu un siltumnīcu stikls ir problēma arī mūsu klientiem, piedāvāsim iespēju noteiktā laikā atvest tos pie mums uz Vidzemes šoseju 1D, Garkalnē iepriekš zvanot līdz talkas datumam.

Ļoti lūdzam šo jauko tradīciju, kas ļauj iedzīvotājiem atbrīvoties no kādas lielākas nevajadzīgas mantas, neizmantot ļaunprātīgi, piesakot visas gadiem krātās iedzīves izvešanu pārcelšanās vai remonta gadījumā. Ir bijuši gadījumi, kad pat ar vienu kravas automašīnu nepietiek, lai izvestu visu lieko. Šādos gadījumos ir jāizmanto lielgabarīta atkritumu konteiners, bet šī talka nav tam domāta. Apjoms, kas pārsniedz 4m3, ir jāizved ar maksas lielgabarīta konteineru.

Ja lieka ir kļuvusi kāda manta, kas ir labā stāvoklī (īpaši mantas bērniem, piemēram, ratiņi, velosipēdi vai rotaļlietas u.c.) vai strādājoša elektronika, kas kādam var noderēt, lūdzam apsvērt iespēju to piedāvāt Garkalnes novada domes Sociālajam dienestam, zvanot pa tālruni +371 67800931, vai nogādāt kādā no Garkalnes novada dienas centriem (Garkalnē – +371 67898141, Upesciemā – +371 67186630). Tās kādam var ļoti noderēt.

Kā ik gadu tiks nodrošināts bezmaksas transports, ko iespējams pieteikt zvanot pa tālruņiem +371 67998645 vai +371 26616679, vai rakstot uz e-pastu info@garkalnesks.lv līdz 16.aprīlim. Lai veiksmīgi organizētu darbu, ir jāpiesaka precīzs izvedamo lietu apjoms.

Mācoties no iepriekšējo gadu pieredzes, kad talkas dienā izvedamo atkritumu apjoms dubultojās un darbu nebija iespējams paveikt pat vairāku dienu laikā, šogad tiks ieviesta stingra uzskaite – atkritumi bez maksas tiks savākti tikai pieteiktajā apjomā no pieteiktajām adresēm! Nepieteiktās adreses netiks apkalpotas!

Atšķirībā no citiem gadiem, rūpējoties par savu darbinieku un arī Jūsu drošību, kā arī pilnveidojot apkalpoto klientu un atkritumu uzskaiti, ir pieņemts lēmums, ka talkas dienā vest atkritumus pie mums uz garāžu teritoriju varēs tikai ar speciālu caurlaidi, kas talkas dienā tiks izsniegta birojā Vidzemes šosejā 1D, Garkalnē.

Lielgabarīta mantām obligāti ir jābūt vietā, kur var piebraukt ar kravas automašīnu, izvešanas laiks ļoti atkarīgs no iedzīvotāju pieteikumu skaita. Ļoti vēlams nodrošināt palīdzību iekraujot.

Uz saulainu pavasari cerot,

PSIA "Garkalnes Komunālserviss"