LVRu
Новости


2019.gada Lielgabarīta atkritumu talka!

Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss” informē, ka ar Garkalnes novada Domes atbalstu tradicionālā Lielgabarīta atkritumu bezmaksas savākšanas talka šogad notiks 13.aprīlī.

Garkalnes novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas nodot:

 • Automašīnu riepas (tikai 4 gab. no vienas mājsaimniecības), tos, kam ir vairāk riepu, lūdzam griezties pie uzņēmumiem, kas nodarbojas ar riepu pieņemšanu vairumā (www.ekoosta.lv, www.ecobaltiavide.lv );
 • Nolietotu santehniku – vanna, pods, krāns utt.;
 • Mēbeles (nestiklotas) – gulta, galds, krēsls, skapis utt.;
 • Visa veida sadzīves tehniku – ledusskapis, veļas mašīna, gāzes plīts, televizors un datortehnika utt.;
 • Dažādus metāla izstrādājumus – stieples, žogus, caurules, loksnes utt.;
 • Arī šogad netiks pieņemts šīferis, bīstamie atkritumi, būvgruži (t.s. krāsu kannas!), un automašīnu detaļas (bamperi, sēdekļi, stikli, apšuvums, u.c.), jo ar to nodarboties drīkst tikai īpaši sertificēti uzņēmumi - www.bao.lv www.ekodem.lv u.c.
 • Lūdzu, ņemiet vērā, ka atkritumi, kas var tikt mesti sadzīves atkritumu konteinerā, netiks ņemti (drēbes, iepakojums, nelieli sadzīves priekšmeti u.c.).

Arī šogad Lielgabarīta talkas ietvaros netiks ņemts logu stikls, jo stikla droša savākšana un pārvadāšana ir sarežģīts un laikietilpīgs process, bet, saprotot, ka logu un siltumnīcu stikls ir problēma arī mūsu klientiem, piedāvāsim individuālu risinājumu katrai situācijai. Ja Jums ir nepieciešams atbrīvoties no stikla, zvaniet līdz talkas datumam, centīsimies atrisināt.

Ļoti lūdzam šo jauko tradīciju, kas ļauj iedzīvotājiem atbrīvoties no kādas lielākas nevajadzīgas mantas, neizmantot ļaunprātīgi, piesakot visas gadiem krātās iedzīves izvešanu pārcelšanās vai remonta gadījumā. Ir bijuši gadījumi, kad pat ar vienu kravas automašīnu nepietiek, lai izvestu visu lieko. Šādos gadījumos ir jāizmanto lielgabarīta atkritumu konteiners, bet šī talka nav tam domāta.

Kā ik gadu tiks nodrošināts bezmaksas transports, ko iespējams pieteikt zvanot pa tālruņiem 67998645 vai 26616679, vai rakstot uz e-pastu Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript līdz 11.aprīlim. Lai veiksmīgi organizētu darbu, ir jāpiesaka precīzs izvedamo lietu apjoms.

Mācoties no iepriekšējo gadu pieredzes, kad talkas dienā izvedamo atkritumu apjoms dubultojās un darbu nebija iespējams paveikt pat vairāku dienu laikā, šogad tiks ieviesta stingra uzskaite – atkritumi bez maksas tiks savākti tikai pieteiktajā apjomā no pieteiktajām adresēm!

Lielgabarīta mantām obligāti ir jābūt vietā, kur var piebraukt ar kravas automašīnu, izvešanas laiks ļoti atkarīgs no iedzīvotāju pieteikumu skaita. Ļoti vēlams nodrošināt palīdzību iekraujot.

   Uz saulainu pavasari cerot,

PSIA “Garkalnes Komunālserviss”

 
2018.gada Lielgabarīta atkritumu talka!

Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss” informē, ka ar Garkalnes novada Domes atbalstu tradicionālā Lielgabarīta atkritumu bezmaksas savākšanas talka šogad notiks 21.aprīlī.

Garkalnes novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas nodot:

 • Automašīnu riepas (tikai 4 gab. no vienas mājsaimniecības), saimnieciskās darbības veicējus lūdzam tomēr griezties pie uzņēmumiem, kas nodarbojas ar riepu pieņemšanu vairumā (www.ekoosta.lv, www.edaugava.lv );
 • Nolietotu santehniku – vanna, pods, krāns utt.;
 • Mēbeles (nestiklotas) – gulta, galds, krēsls, skapis utt.;
 • Visa veida sadzīves tehniku – ledusskapis, veļas mašīna, gāzes plīts, televizors un datortehnika utt.;
 • Dažādus metāla izstrādājumus – stieples, žogus, caurules, loksnes utt.;
 • Arī šogad netiks pieņemts šīferis, bīstamie atkritumi, būvgruži un automašīnu detaļas (bamperi, sēdekļi, stikli, apšuvums, u.c.), jo ar to nodarboties drīkst tikai īpaši sertificēti uzņēmumi - www.bao.lv www.ekodem.lv u.c.

 

Šogad Lielgabarīta talkas ietvaros netiks ņemts logu stikls, jo stikla droša savākšana un pārvadāšana ir sarežģīts un laikietilpīgs process, bet, saprotot, ka logu un siltumnīcu stikls ir problēma arī mūsu klientiem, piedāvāsim individuālu risinājumu katrai situācijai. Ja Jums ir nepieciešams atbrīvoties no stikla, zvaniet līdz talkas datumam, palīdzēsim atrisināt.

 

Kā ik gadu tiks nodrošināts bezmaksas transports, ko iespējams pieteikt zvanot pa tālruņiem 67998645 vai 26616679 līdz 20.aprīlim. Lai veiksmīgi organizētu darbu, zvanot ir jāpiesaka precīzs izvedamo lietu apjoms. Lielgabarīta mantām obligāti ir jābūt vietā, kur var piebraukt ar kravas automašīnu, izvešanas laiks ļoti atkarīgs no iedzīvotāju pieteikumu skaita. Ļoti vēlams nodrošināt palīdzību iekraujot.

 

 

 

 

 
Par atkritumu apsaimniekošanu Garkalnes novadā 2018.gadā

Jau šī gada septembrī PSIA „Garkalnes Komunālserviss” aizskāra tēmu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Garkalnes novadā. Šoreiz par pārmaiņām, kuru cēlonis atrodas ārpus mūsu kontroles – valsts līmenī. Latvijā nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu pieaugums ir neizbēgams, jo Dabas resursu nodokļa likums paredz nozīmīgu likmes par nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugumu ik gadu līdz pat 2020.gadam.

Esam saņēmuši 10.10.2017. SIA „Getliņi Eko” paziņojumu Nr.147/2016 par to, ka pamatojoties uz dabas resursu nodokļa likmes izmaiņām, SIA “Getliņi EKO” apsaimniekotajā poligonā “Getliņi” no 01.01.2018. tiek paaugstināta kopējā maksa par atkritumu noglabāšanu.

Ņemot vērā šīs izmaiņas, 28.11.2017. Garkalnes novada Domes sēdē ir izskatīts un pieņemts lēmums par PSIA “Garkalnes Komunālserviss” sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa apstiprināšanu, kas no 2018.gada 1.janvāra Garkalnes novadā būs 10,36 EUR/m3 + PVN.

Maksa par vienu standarta konteinera (0,24 m3) izvešanu ar 01.01.2018. būs 3,01 EUR (t.s. PVN), pieaugums par 0,12 EUR, jeb 4,02%.

Izvešanas kalendārus 2018.gadam plānojam izsūtīt ap 20.decembri. Lūdzam, ērtākai saziņai, paziņot mums savu e-pasta adresi, ja tas vēl nav izdarīts. Reizi gadā informāciju izsūtām arī pa pastu klientiem, kas nav norādījuši savu e-pasta adresi, bet tas var aizņemt ilgāku laiku.

Apzinoties un cerot, ka pieaugs iedzīvotāju motivācija šķirot atkritumus, Garkalnes novada Domes komitejās tiek aktīvi spriests par iespēju uzlabot un papildināt šķirošanas sistēmu Garkalnes novadā. Esošie četri šķirošanas punkti nesniedz vēlamo rezultātu, gan tādēļ, ka kvalitāte ir zema, gan novada ģeogrāfijas dēļ tie nav visiem pieejami. Ceram uz pozitīvām pārmaiņām jau nākamgad!

Vēlamies vēlreiz aicināt tos iedzīvotājus, kam nav noslēgti līgumi par atkritumu apsaimniekošanu, izdarīt to līdz gada beigām. Sadarbībā ar Garkalnes novada Domes pašvaldības policiju, esam apzinājuši vairāk nekā 250 īpašumus, kuros publiskajos reģistros ir redzamas ēkas, taču nav noslēgti līgumi par atkritumu izvešanu. Tas ir Garkalnes novada Domes saistošo noteikumu Nr.7 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Garkalnes novadā” pārkāpums, par ko ir paredzēta administratīvā atbildība. Taču mēs nevēlamies, lai iedzīvotāji tiktu sodīti, bet gan, lai visi vienlīdz atbildīgi izturētos pret vidi un pret sabiedrību. Jaunu klientu potenciāls ļauj mums saglabāt savu izmaksu daļu tarifā nemainīgu, pat neskatoties uz nozīmīgu minimālās darba algas pieaugumu nākamgad.            

 Ja rodas kādi jautājumi par atkritumu apsaimniekošanu, lūdzu, rakstiet Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript vai zvaniet 67998645, mob. 26616679, ar prieku centīsimies palīdzēt.

 

PSIA Garkalnes Komunālserviss   

 
2017.gada Lielgabarīta atkritumu talka!

Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss” informē, ka ar Garkalnes novada Domes atbalstu tradicionālā Lielgabarīta atkritumu bezmaksas savākšanas talka šogad notiks 8.aprīlī.

Garkalnes novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas nodot:

 • Automašīnu riepas (tikai Komunālservisa teritorijā, līdz 4 gab.) saimnieciskās darbības veicējus lūdzam tomēr griezties pie uzņēmumiem, kas nodarbojas ar riepu pieņemšanu vairumā (www.ekoosta.lv, www.edaugava.lv );
 • Nolietotu santehniku – vanna, pods, krāns utt.;
 • Mēbeles (nestiklotas) – gulta, galds, krēsls, skapis utt.;
 • Visa veida sadzīves tehniku – ledusskapis, veļas mašīna, gāzes plīts, televizors un datortehnika utt.;
 • Dažādus metāla izstrādājumus – stieples, žogus, caurules, loksnes utt.;
 • Tikai ATSEVIŠĶI logu stiklu (tikai Komunālservisa teritorijā, speciāli norādītā vietā);
 • Arī šogad netiks pieņemts šīferis, bīstamie atkritumi, būvgruži un automašīnu detaļas (bamperi, sēdekļi, stikli, apšuvums, u.c.), jo ar to nodarboties drīkst tikai īpaši sertificēti uzņēmumi - www.bao.lv www.ekodem.lv u.c.

 

Tie, kam ir savs transports, tiek laipni gaidīti ar savām lielgabarīta mantām pieņemšanas punktā - Vidzemes šosejā 1, Garkalnē, slēgtā garāžu teritorijā no plkst. 9.00 līdz 14.00, gan Lielgabarīta talkas, gan Lielās talkas dienā (iepriekš obligāti pazvanot, lai atveram vārtus!).  

Kā ik gadu iedzīvotājiem, kuriem nav iespējas nevajadzīgās mantas atgādāt pašiem, ir iespēja pieteikt bezmaksas transportu, zvanot pa tālruņiem 67998645 vai 26616679 līdz 7.aprīlim. Lai veiksmīgi organizētu darbu, zvanot ir jāpiesaka precīzs izvedamo lietu apjoms. Lielgabarīta mantām obligāti ir jābūt vietā, kur var piebraukt ar kravas automašīnu, izvešanas laiks ļoti atkarīgs no iedzīvotāju pieteikumu skaita. Ļoti vēlams nodrošināt palīdzību iekraujot.

 

 

 

 

 
Par atkritumu apsaimniekošanu Garkalnes novadā

 

Arī šogad PSIA „Garkalnes Komunālserviss” ar Garkalnes novada Domes atbalstu organizēja lielgabarīta savākšanas talku, un šogad esam nodevuši pārstrādei vairāk kā 5 tonnas riepu, tonnu nolietotas sadzīves tehnikas, gandrīz tonnu stikla, kā arī ap 50 tonnām dažādu cita veida atkritumu. Arvien iedzīvotājiem mājās atrodas kas nolietots vai lieks, un atsaucība ar katru gadu pieaug. Mazāk kļūst cilvēku, kas joprojām nav noslēguši līgumus par atkritumu izvešanu. Gan esošos, gan topošos klientus vēlamies informēt, kā veidojas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs, kas no 2016.gada 1.jūlija, atbilstoši 24.05.2016. Garkalnes novada Domes sēdes lēmumam 10.§, ir 9,44 EUR/m3 + PVN.

Atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39.panta pirmajā daļā noteiktajam, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu veido:

1) maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārkraušanas infrastruktūras objektu uzturēšanu atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un šā likuma 18.panta pirmajā daļā minētais atkritumu apsaimniekotājs;

2) sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos un izgāztuvēs;

3) dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu normatīvajos aktos noteiktajā apmērā.

Pamatojoties uz Sabiedrisko pakalpojumu Regulēšanas Komisijas lēmumu nr. 41 (01.04.2016., protokols Nr. 12), SIA „Getliņi Eko” apsaimniekotajā poligonā “Getliņi” no 05.05.2016. tiek paaugstināta kopējā maksa pat atkritumu noglabāšanu par 18,52%. Tas, protams, atstāj ietekmi uz gala tarifu, jo gandrīz 40% izmaksu veido atkritumu noglabāšana poligonā.

Lielākās PSIA “Garkalnes Komunālserviss” izmaksas par atkritumu savākšanu un pārvadāšanu sastāda darbinieku atalgojums, pamatlīdzekļu nolietojums, degvielas izmaksas atkritumvedējiem, kā arī auto uzturēšanas un pakalpojuma administrēšanas izmaksas. Vēlamies uzsvērt, ka uzņēmuma izmaksu tarifa daļa nav bijusi pārskatīta kopš 2010.gada.

Maksa par vienu standarta konteinera (0,24 m3) izvešanu ar 01.07.2016. būs 2,75 EUR (t.s. PVN), pieaugums par 0,33 EUR, jeb 13,6%.

Ja rodas kādi jautājumi par atkritumu apsaimniekošanu, lūdzu, rakstiet Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript vai zvaniet 67998645, mob. 26616679, ar prieku centīsimies palīdzēt.

 

   

 
«ПерваяПредыдущая12345678СледующаяПоследняя»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Изменено

2019-06-14 10:55