LVRu
Par atkritumu apsaimniekošanu Garkalnes novadā 2018.gadā

Jau šī gada septembrī PSIA „Garkalnes Komunālserviss” aizskāra tēmu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Garkalnes novadā. Šoreiz par pārmaiņām, kuru cēlonis atrodas ārpus mūsu kontroles – valsts līmenī. Latvijā nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu pieaugums ir neizbēgams, jo Dabas resursu nodokļa likums paredz nozīmīgu likmes par nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugumu ik gadu līdz pat 2020.gadam.

Esam saņēmuši 10.10.2017. SIA „Getliņi Eko” paziņojumu Nr.147/2016 par to, ka pamatojoties uz dabas resursu nodokļa likmes izmaiņām, SIA “Getliņi EKO” apsaimniekotajā poligonā “Getliņi” no 01.01.2018. tiek paaugstināta kopējā maksa par atkritumu noglabāšanu.

Ņemot vērā šīs izmaiņas, 28.11.2017. Garkalnes novada Domes sēdē ir izskatīts un pieņemts lēmums par PSIA “Garkalnes Komunālserviss” sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa apstiprināšanu, kas no 2018.gada 1.janvāra Garkalnes novadā būs 10,36 EUR/m3 + PVN.

Maksa par vienu standarta konteinera (0,24 m3) izvešanu ar 01.01.2018. būs 3,01 EUR (t.s. PVN), pieaugums par 0,12 EUR, jeb 4,02%.

Izvešanas kalendārus 2018.gadam plānojam izsūtīt ap 20.decembri. Lūdzam, ērtākai saziņai, paziņot mums savu e-pasta adresi, ja tas vēl nav izdarīts. Reizi gadā informāciju izsūtām arī pa pastu klientiem, kas nav norādījuši savu e-pasta adresi, bet tas var aizņemt ilgāku laiku.

Apzinoties un cerot, ka pieaugs iedzīvotāju motivācija šķirot atkritumus, Garkalnes novada Domes komitejās tiek aktīvi spriests par iespēju uzlabot un papildināt šķirošanas sistēmu Garkalnes novadā. Esošie četri šķirošanas punkti nesniedz vēlamo rezultātu, gan tādēļ, ka kvalitāte ir zema, gan novada ģeogrāfijas dēļ tie nav visiem pieejami. Ceram uz pozitīvām pārmaiņām jau nākamgad!

Vēlamies vēlreiz aicināt tos iedzīvotājus, kam nav noslēgti līgumi par atkritumu apsaimniekošanu, izdarīt to līdz gada beigām. Sadarbībā ar Garkalnes novada Domes pašvaldības policiju, esam apzinājuši vairāk nekā 250 īpašumus, kuros publiskajos reģistros ir redzamas ēkas, taču nav noslēgti līgumi par atkritumu izvešanu. Tas ir Garkalnes novada Domes saistošo noteikumu Nr.7 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Garkalnes novadā” pārkāpums, par ko ir paredzēta administratīvā atbildība. Taču mēs nevēlamies, lai iedzīvotāji tiktu sodīti, bet gan, lai visi vienlīdz atbildīgi izturētos pret vidi un pret sabiedrību. Jaunu klientu potenciāls ļauj mums saglabāt savu izmaksu daļu tarifā nemainīgu, pat neskatoties uz nozīmīgu minimālās darba algas pieaugumu nākamgad.            

 Ja rodas kādi jautājumi par atkritumu apsaimniekošanu, lūdzu, rakstiet Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvaniet 67998645, mob. 26616679, ar prieku centīsimies palīdzēt.

 

PSIA Garkalnes Komunālserviss   

 

Pēdējās izmaiņas

2019-10-03 09:38