LVRu
Aktualitātes
Informācija par ielu apgaismojumu Garkalnes novadā
Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss” vadītājs Harijs Lieljuris informē, ka ielu apgaismojums novadā ieslēdzas līdz ar tumsas iestāšanos, bet izslēdzas ar gaismas parādīšanos. Pamatojoties uz noziegumu skaitu tumšajā diennakts periodā, Garkalnes novada Dome pieņēma lēmumu atjaunot ielu apgaismojumu, iededzot katru laternu un izgaismot novada ielas visu nakti.

Laternu ieslēgšanos un izslēgšanos regulē gaismas vadības foto sensori, kas strādā automātiskā režīmā. Vairākās līnijās sensori bija nolietojušies un pagājušā gada laikā tika nomainīti. Šāda sistēma ļauj ietaupīt līdzekļus, jo pie pareizas sensoru darbības gaisma deg tikai tumšajā periodā.

Ar Garkalnes novada Domes atbalstu pēdējo gadu laikā ir gan izveidotas jaunas ielu apgaismojuma līnijas, gan domāts par ekonomiju un ekoloģiju, vecā tipa laternas nomainot pret halogēna spuldzēm, gan atrasts finansējums vairāku nopietnu remontdarbu veikšanai un esošo līniju aprīkošanai. Neskatoties uz jau veiktajām investīcijām un uzlabojumiem, novadā ir vēl vairākas ielas, kur apgaismojums ir nepieciešams.

H.Lieljuris aicina iedzīvotājus ziņot par ielu apgaismojuma bojājumiem, izdegušām spuldzēm, izdemolētām laternām un citām apgaismojuma problēmām, zvanot pa tālruni 67998645 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pateicoties iedzīvotāju informācijai iespējams operatīvāk novērst bojājumus un rūpēties par to, lai novadā degtu visas laternas. Vietās, kur jānomaina spuldzīte vai kāds drošinātājs, ielu apgaismojums tiek atjaunots 2-3 darba dienu laikā pēc informācijas saņemšanas, taču vietās, kur bojājums ir nopietnāks, remontdarbu tāme ir jāsaskaņo ar Garkalnes novada Domi.

Lai gaiša dzīvošana!
Ar cieņu,
Harijs Lieljuris


 
Rudens

Laiks ir pagājis nemanot, klāt atkal rudens. Skolās un bērnu dārzos, kā arī vairākās daudzdzīvokļu mājās jau ir uzsākta apkures sezona. Pārējiem iedzīvotājiem siltums tiks pieslēgts uzreiz pēc vairāk kā puses mājas iedzīvotāju vai biedrības iesnieguma saņemšanas. Neskatoties uz parādiem par siltumapgādi, neviena māja bez apkures nepaliks.

Pa vasaru lielākās izmaiņas ir notikušas Upesciemā, kur ir savests kārtībā apkures katls, kā arī rekonstruēts posms, kur bija nozīmīgi siltuma zudumi.

Garkalnes daudzdzīvokļu mājās, kur pagājušajā apkures sezonā bija iespaidīgi apkures rēķini, viss, kas ir atkarīgs no mums, tika izdarīts jau pagājušajā apkures sezonā - katls un deglis tika pārbaudīts un atkārtoti noregulēts, kā arī tika veikta papildus apkope. Tika secināts, ka apkures tarifs ir tik liels, jo tiek "sildīts gaiss" pa kāpņu telpu lielajiem, vecajiem logiem, ko pastiprina lielie un nejēdzīgie radiatori kāpņu telpās. Padomju armijas celtās mājas ir jāsiltina.

Apkures tarifs ir ļoti cieši saistīts ar kurināmā izmaksām. Diemžēl gan gāze, gan dīzeļdegviela kļūst arvien dārgāka. Cenu kāpums ietekmē arī apkures tarifus.

Paldies visiem, kas veic norēķinus savlaicīgi! Tas ir ļoti svarīgi, jo par gāzi un degvielu mums ir jānorēķinās uzreiz. Cerams, ka ziema nebūs tik salta kā iepriekšējā!

 
Sagaidīsim Vasaras saulgriežus sakoptā novadā
Garkalnes Komunālserviss aicina Garkalnes novada iedzīvotājus, gaidot Līgo svētkus un Jāņu dienu, sakopt savus īpašumus - nopļaut pagalmos un sētmalēs saaugušo zāli, izravēt puķu un sakņu dobes un uzpost apkārtni, lai godam varētu sagaidīt svētkus.

Komunālservisa komanda novēl visiem novadniekiem Lustīgu līgošanu!

PSIA „Garkalnes Komunālserviss" vadītājs
Harijs Lieljuris

 
Komunālservisa un dabas pateicība iedzīvotājiem
Kā katru pavasari Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss" kopā ar novada iedzīvotājiem sakopa savu pagastu, lai varētu sagaidīt Vasarsvētkus tīrā vidē un sakoptā apkārtnē. Iedzīvotāji un Komunālservisa komanda kopā nedēļas laikā savāca gandrīz 2 000 nolietotās rKomunālservisa direktors Harijs Lieljuris pie savāktām nolietotajām riepāmiepas.

Riepas dabiskos apstākļos sairst vairāk nekā 100 gadu laikā. Gumijas ražošanai, jaunu riepu izgatavošanai tiek izmantoti naftas produkti, tādēļ riepu sadalīšanās galaprodukti ir kaitīgi videi, kā arī var apdraudēt cilvēku veselību. Dedzinot riepas ugunskurā vai nepareizi aprīkotā apkures katlā, apkārtējā vidē nonāk indīgi izmeši, nodarot būtisku kaitējumu ekosistēmai. Taču pie pareizas apstrādes vecās riepas var būt arī noderīgs un atkārtoti lietojams materiāls.

Daļa savākto riepu jau bija nonākusi dabā, un tās savāca talcinieki un atsaucīgi cilvēki, bet lielāko daļu atveda apzinīgi iedzīvotāji, kas bija rūpīgi glabājuši riepas mājās līdz talkas dienai. Par to paldies tieši Jums!

Garkalnes novadā nav neviena uzņēmuma, kas nodarbotos ar nolietoto riepu utilizācija, taču PSIA „Garkalnes Komunālserviss" sniedz iedzīvotājiem iespēju atbrīvoties no vecām riepām uzkrājot tās savā teritorijā un vēlāk nododot nekaitīgai pārstrādei. Komunālservisa direktors Harijs Lieljuris atzīst: „Ir grūti atrast riepu pārstrādes punktus un sadarbības partnerus, taču līdz šim esam rūpējušies par to, lai novada iedzīvotāji varētu atbrīvoties no vecām riepām un turpināsim to arī nākotnē. Mēs bezmaksas pieņemam vieglo automobiļu riepas talkas akciju veidā vairākas reizes gadā."

Informācija par Riepu talkas laiku un norises kārtību iepriekš tiks publicēta www.garkalnesks.lv un www.garkalne.lv, kā arī laikrakstā Garkalnes Vēstis. Visa veida informāciju par atkritumu apsaimniekošanu var saņemt arī pa tālruni 67998645 un 26616679.Uz tikšanos nākamajā akcijā,

Harijs Lieljuris


 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Pēdējās izmaiņas

2018-04-16 09:01