LVRu
Aktualitātes
Lielā Talka tuvojas - aicina pieteikt piesārņotākās vietas

alt

Lielās Talkas organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus brīvprātīgi līdzdarboties talkas organizēšanā un noteikt piesārņotākās Latvijas vietas, kas būtu jāsakopj Lielās Talkas laikā.

Pilnveidotajā Lielās Talkas oficiālajā mājas lapā www.talkas.lv sadaļā Kartes ir pieejama īpaši izveidota karte, kurā iedzīvotāji ir aicināti atzīmēt Latvijā esošu piesārņotu teritoriju. Šādi kopīgiem spēkiem tiks apzinātas piesārņotās vietas dabā, kuras Lielās Talkas laikā, 20.aprīlī, būtu nepieciešams sakopt.

Atzīmētajā punktā ikviens interesents varēs organizēt kolektīvu talku, un pēc 18.marta, kad sāksies visu talkošanas vietu reģistrācija, pieteikt to kā savu talkošanas vietu.

Lai pieteikto piesārņoto vietu reģistrētu kā oficiālo talkošanas vietu, Lielā Talka aicina interesentus iepazīties ar talkas atbildīgā pienākumiem.

Atgādinām, ka Lielā Talka šogad norisināsies 27.aprīlī visā Latvijā un tās vadmotīvs šogad ir „Tīra Latvija sākas Tavā galvā!”, kuras mērķis ir aicināt cilvēkus ne tikai sakopt apkārtni, bet arī savā ikdienas dzīvē piemērot principus, kas atbilst Lielās Talkas galvenajam mērķim – Latvija 2018.gadā ir tīrākā valsts pasaulē.

 
Putenis
Šobrīd visā Larvijā snieg un puteņo. Sola, ka puteņos arī turpmākajās dienās. Tā rezultātā braukšana un gājēju pārvietošanās sniega un vēja dēļ ir apgrūtināta visā Latvijas teritorijā. Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss" informē, ka ir mobilizēta visa pieejamā ceļu uzturēšanas tehnika. Maģistrālās ielas tiek tīrītas nepārtraukti, jo putenis "aizvelk" ciet jau gandrīz tikko tīrītu ceļu.

Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss" informē, ka iespēju robežās Garkalnes novadā tiek tīrītas arī tās ielas, kuru obligātu uzturēšanu nenosaka Ministru kabinets. Ministru kabineta noteikumi Nr.224 „Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli" nosaka, ka laiks autoceļa brauktuves attīrīšanai no sniega pēc snigšanas beigām B klases ceļiem ir 6 stundas, C klases ceļiem ir 18 stundas, bet D klases ceļiem - netiek normēts.

Garkalnes novada ceļi, kas ietilpst B klasē ir Senču prospekts, Upesciema iela, Skolas iela, Ādažu iela, Elenburgas iela. C klases ceļi ir Upes iela, Sēņu iela, Austrumu iela, Lielā zaļā iela, Saules iela, Priežu iela (posms ar šķembu klātni), Rožu prospekts, Ziedu iela, Garā jūdze, Krastmalas iela, Muižas iela, Rudens iela, Vecupes iela, Krievupes iela, Rīgas iela, Pulkveža iela, Ceļmalas iela, bet visas pārējās ielas Garkalnes novadā ir D klases ceļi.

Ceļi, uz kuriem ir nelikumīgi uzstādīti ātrumu ierobežojošie vaļņi, netiks tīrīti nemaz, jo tas var radīt nopietnus sniega tīrāmās tehnikas bojājumus.

Ceram uz Jūsu sapratni un pacietību!
Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss"
vadītājs Harijs Lieljuris

 
Esam gatavi ziemai

traktors_piekabeVēl tik šur tur ir pa kādai krāsainai lapai, bet Garkalnes Komunālserviss vadība sadarbībā ar Garkalnes novada Domes amatpersonām jau plāno darbu gaitu ziemas sezonā. Ar lepnumu varam informēt, ka ziemas sniegiem esam gatavi. Noslēdzoties iepirkuma procedūrai, beidzot esam tikuši pie jauna komunālā traktora, kas aizstās veco un jau savu laiku nokalpojušo MTZ. Esam padomājuši par to, lai ar jauno "darba zirgu" varētu strādāt gan ziemā, tīrot ceļus, gan vasarā, velkot piekabi un piedaloties ceļu uzturēšanas darbos. Prieks, ka varam attīstīties sava novada labā!

Siltu krāsaino rudeni vēlot,

uzņēmuma vadītājs Harijs Lieljuris

 
Aicinājums uz Lielgabarīta atkritumu talku

Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss” vadītājs Harijs Lieljuris aicina iedzīvotājus laicīgi gatavoties šī gada Lielajai talkai, kas notiks visā Latvijā. Lai iedzīvotājiem būtu laiks sakopt arī savas piemāju teritorijas un iesaistīties Lielās talkas aktivitātēs, šī gada Lielgabarīta atkritumu savākšanas talka notiks 14.aprīlī.

dsc05399_lab

„Es ceru, ka drīz nokusīs sniegs un katrā mūsu novada iedzīvotājā radīsies vēlme sakopt savu māju un teritoriju sev apkārt. Kā katru gadu Komunālserviss ir gatavs palīdzēt. Garkalnes novads var lepoties ar savu iedzīvotāju aktīvu līdzdalību katrā talkā – ceru, ka šī pārspēs visas iepriekšējās”, aicina Komunālservisa vadītājs H.Lieljuris.

Garkalnes novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas nodot:
•    Vieglo automašīnu riepas bez diskiem (tikai Komunālservisa teritorijā);
•    Nolietotu santehniku – vanna, pods, krāns utt.;
•    Mēbeles (nestiklotas) – gulta, galds, krēsls, skapis utt.;
•    Visa veida sadzīves tehniku – ledusskapis, veļas mašīna, gāze plīts, televizors un datortehnika utt.;
•    Dažādus metāla izstrādājumus – stieples, žogus, caurules, loksnes utt.;
•    Tikai ATSEVIŠĶUS pudeļu un logu stiklus (tikai Komunālservisa teritorijā, speciālā konteinerā);
•    Arī šogad netiks pieņemts šīferis un bīstamie atkritumi.

Tie, kam ir savs transports, tiek laipni gaidīti ar lielgabarīta atkritumiem pieņemšanas punktā - Vidzemes šosejā 1, Garkalnē, garāžu teritorijā no plkst.9.00 līdz 16.00, gan talkas dienā, gan katru darba dienu no 14.aprīļa līdz Lielajai talkai 21.aprīlī.

Kā ik gadu iedzīvotājiem, kuriem nav iespējas nevajadzīgās mantas atgādāt pašiem, ir iespēja pieteikt bez maksas transportu, zvanot pa tālruni 67998645 vai 26616679 līdz 12.aprīlim. Lai veiksmīgi organizētu darbu, zvanot ir jāpiesaka izvedamo lietu apjoms. Lielgabarīta mantām obligāti ir jābūt vietā, kur var piebraukt ar kravas automašīnu. Ļoti vēlams arī nodrošināt palīdzību iekraujot.


Pavasari gaidot,
PSIA „Garkalnes Komunālserviss”
vadītājs Harijs Lieljuris

 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Pēdējās izmaiņas

2019-10-03 09:38