LVRu
Aktualitātes
Lielgabarīta talka noslēgusies

Ziemīgās noskaņās ir noritējusi ikgadējā Lielgabarīta talka. Ar Garkalnes novada Domes atbalstu, ikvienam novada iedzīvotājam bija iespēja atbrīvoties no nevajadzīgām mantām.

Iedzīvotāju aktivitāte nebeidz pārsteigt un iepriecināt. Šogad vienas dienas laikā savākts kalns ar sadzīves tehniku, nevajadzīgām mēbelēm, dažādiem lūžņiem. Nekas no tā nenonāks dabā, viss tiks nodots pārstrādei vai atbilstoši utilizēts.

Iedzīvotājiem, kas nepaguva pieteikt izvešanu, ir iespēja nevajadzīgās mantas līdz Lielās talkas dienai 27.aprīlī atvest uz PSIA „Garkalnes Komunālserviss” teritoriju Garkalnē, Vidzemes šosejā 1.

Gatavosimies pavasarim un Lielajai Talkai!

alt  alt   alt   alt

 
Aicina iedzīvotājus piedalīties lielgabarīta atkritumu talkā Garkalnes novadā

Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss” aicina iedzīvotājus laicīgi gatavoties šī gada Lielajai talkai, kas notiks visā Latvijā. Lai iedzīvotājiem būtu laiks sakopt arī savas piemāju teritorijas un iesaistīties Lielās talkas aktivitātēs, šī gada Lielgabarīta atkritumu savākšanas talka notiks 13.aprīlī.  

„Lielgabarīta talka katru gadu sagādā arvien jaunus pārsteigumus, kādu gadu ir vairāk autoriepu, citu gadu - logu stikla. Prieks, ka arvien biežāk iedzīvotāji sakopj ne tikai piemājas teritoriju, lielgabarīta atkritumus meklē arī ārpus saviem īpašumiem – apsūnojušas riepas mežā, vai sarūsējušu muca upes krastā. Tas dod motivāciju turpināt iesāktās tradīcijas. Sakopsim novadu arī šogad!”, aicina Komunālservisa vadītājs H.Lieljuris.  

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Garkalnes novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas nodot:
•    Vieglo automašīnu riepas bez diskiem (tikai Komunālservisa teritorijā);
•    Nolietotu santehniku – vanna, pods, krāns utt.;
•    Mēbeles (nestiklotas) – gulta, galds, krēsls, skapis utt.;
•    Visa veida sadzīves tehniku – ledusskapis, veļas mašīna, gāzes plīts, televizors un datortehnika utt.;
•    Dažādus metāla izstrādājumus – stieples, žogus, caurules, loksnes utt.;
•    Tikai ATSEVIŠĶI pudeļu un logu stiklu (tikai Komunālservisa teritorijā, speciālā konteinerā);
•    Arī šogad netiks pieņemts šīferis un bīstamie atkritumi.

Tie, kam ir savs transports, tiek laipni gaidīti ar savām lielgabarīta mantām pieņemšanas punktā - Vidzemes šosejā 1, Garkalnē, garāžu teritorijā no plkst.9.00 līdz 14.00, gan talkas dienā, kā arī katru darba dienu no 13.aprīļa līdz Lielajai talkai 27.aprīlī.  

Kā ik gadu iedzīvotājiem, kuriem nav iespējas nevajadzīgās mantas atgādāt pašiem, ir iespēja pieteikt bezmaksas transportu, zvanot pa tālruņiem 67998645 vai 26616679 līdz 11.aprīlim. Lai veiksmīgi organizētu darbu, zvanot ir jāpiesaka izvedamo lietu apjoms. Lielgabarīta mantām obligāti ir jābūt vietā, kur var piebraukt ar kravas automašīnu. Ļoti vēlams arī nodrošināt palīdzību iekraujot.

 
Lielā Talka tuvojas - aicina pieteikt piesārņotākās vietas

alt

Lielās Talkas organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus brīvprātīgi līdzdarboties talkas organizēšanā un noteikt piesārņotākās Latvijas vietas, kas būtu jāsakopj Lielās Talkas laikā.

Pilnveidotajā Lielās Talkas oficiālajā mājas lapā www.talkas.lv sadaļā Kartes ir pieejama īpaši izveidota karte, kurā iedzīvotāji ir aicināti atzīmēt Latvijā esošu piesārņotu teritoriju. Šādi kopīgiem spēkiem tiks apzinātas piesārņotās vietas dabā, kuras Lielās Talkas laikā, 20.aprīlī, būtu nepieciešams sakopt.

Atzīmētajā punktā ikviens interesents varēs organizēt kolektīvu talku, un pēc 18.marta, kad sāksies visu talkošanas vietu reģistrācija, pieteikt to kā savu talkošanas vietu.

Lai pieteikto piesārņoto vietu reģistrētu kā oficiālo talkošanas vietu, Lielā Talka aicina interesentus iepazīties ar talkas atbildīgā pienākumiem.

Atgādinām, ka Lielā Talka šogad norisināsies 27.aprīlī visā Latvijā un tās vadmotīvs šogad ir „Tīra Latvija sākas Tavā galvā!”, kuras mērķis ir aicināt cilvēkus ne tikai sakopt apkārtni, bet arī savā ikdienas dzīvē piemērot principus, kas atbilst Lielās Talkas galvenajam mērķim – Latvija 2018.gadā ir tīrākā valsts pasaulē.

 
Putenis
Šobrīd visā Larvijā snieg un puteņo. Sola, ka puteņos arī turpmākajās dienās. Tā rezultātā braukšana un gājēju pārvietošanās sniega un vēja dēļ ir apgrūtināta visā Latvijas teritorijā. Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss" informē, ka ir mobilizēta visa pieejamā ceļu uzturēšanas tehnika. Maģistrālās ielas tiek tīrītas nepārtraukti, jo putenis "aizvelk" ciet jau gandrīz tikko tīrītu ceļu.

Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss" informē, ka iespēju robežās Garkalnes novadā tiek tīrītas arī tās ielas, kuru obligātu uzturēšanu nenosaka Ministru kabinets. Ministru kabineta noteikumi Nr.224 „Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli" nosaka, ka laiks autoceļa brauktuves attīrīšanai no sniega pēc snigšanas beigām B klases ceļiem ir 6 stundas, C klases ceļiem ir 18 stundas, bet D klases ceļiem - netiek normēts.

Garkalnes novada ceļi, kas ietilpst B klasē ir Senču prospekts, Upesciema iela, Skolas iela, Ādažu iela, Elenburgas iela. C klases ceļi ir Upes iela, Sēņu iela, Austrumu iela, Lielā zaļā iela, Saules iela, Priežu iela (posms ar šķembu klātni), Rožu prospekts, Ziedu iela, Garā jūdze, Krastmalas iela, Muižas iela, Rudens iela, Vecupes iela, Krievupes iela, Rīgas iela, Pulkveža iela, Ceļmalas iela, bet visas pārējās ielas Garkalnes novadā ir D klases ceļi.

Ceļi, uz kuriem ir nelikumīgi uzstādīti ātrumu ierobežojošie vaļņi, netiks tīrīti nemaz, jo tas var radīt nopietnus sniega tīrāmās tehnikas bojājumus.

Ceram uz Jūsu sapratni un pacietību!
Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss"
vadītājs Harijs Lieljuris

 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Pēdējās izmaiņas

2018-10-29 12:43