LVRu
Par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas nozarē Garkalnes novadā

Vienmēr būs kāds, kas priecāsies par pozitīvām pārmaiņām, un kāds, kas saskatīs problēmas no jaunā ienākšanas mūsu dzīvē. Jau 2012.gada aprīlī tika pieņemti grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas nosaka, ka līdz šī gada 1.jūlijam pašvaldībām bija jāizvēlas viens atkritumu apsaimniekotājs. Garkalnes novadā ceļš uz šo lēmumu bija viennozīmīgs – mums taču ir savs, pašvaldībai piederošs uzņēmums, kas nozarē veiksmīgi strādā jau astoto gadu. Protams, ka iedzīvotājiem, kas izmanto citu uzņēmumu pakalpojumus, šis paziņojums bija negaidīts. Jāatvainojas arī par savlaicīgu informācijas trūkumu. Taču gan likumā, gan attiecīgi savsarpēji noslēgtajos līgumos ir minēti nosacījumi, kā notiek minētā likuma realizācija dzīvē – trīs mēnešu periods, kas paredzēts pārejai pie pašvaldības izvēlētā apsaimniekotāja.

Lai iespējami atvieglotu iedzīvotājiem šo pārejas procesu, pašvaldības amatpersonas risina sarunas ar nozarē strādājošo uzņēmumu pārstāvjiem, lai atrastu veiksmīgāko pārejas modeli, taču tas ir laikietilpīgs process, it sevišķi atvaļinājumu sezonā.

Klientiem, kas vēlas procesu paātrināt, piedāvājam vērsties pie sava apsaimniekotāja ar iesniegumu par līguma laušanu. Mūsu mājas lapā tuvākajā laikā būs atrodama iesnieguma forma, kuru aizpildot, mūsu uzņēmuma pārstāvji ar Jums sazināsies. Līguma nosacījumi ir atrodami šeit.

Pakalpojuma maksa par vienu 0,24 m3 konteinera izvešanu iekļaujot PVN ir 1,61 Ls. Izvešanas biežums – vienu vai divas reizes mēnesī, katru otro vai katru nedēļu. Izvešanas diena ir atkarīga no apdzīvotās vietas. Iespēja elektroniski atteikt reizi, pieteikt papildus reizi, mainīt izvešanas grafiku.

Absurda ir situācija, ka pa novada ceļiem brauc vairāku uzņēmumu atkritumu kravas automašīnas, nav vienotas uzskaites un vienotas sistēmas. Garkalnes novadā kļūs par vienu sakārtotu nozari vairāk. Šīs izmaiņas nav ieviestas, lai ierobežotu Jūsu izvēles brīvību vai nopelnītu vairāk, samazinot konkurenci, bet gan tādēļ, lai arī mūsu bērni un mazbērni dzīvotu tīrā un zaļā valstī!

Visa veida informāciju varat saņemt zvanot pa tālruni 67998645, 26616679, rakstot uz e-pastu Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , kā arī sekojot jaunākajai informācijai mūsu mājas lapā.

Vēlreiz vēlos uzsvērt, ka darīsim visu, lai pārejas process iespējami maz ietekmētu Jūsu dzīvi!

Pašvaldības SIA „Garkalnes Komunālserviss”

Vadītājs Harijs Lieljuris

 

Изменено

2019-10-03 09:38